Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

VI Inowrocławskie manewry harcerskie

 

VI INOWROCŁAWSKIE MANEWRY HARCERSKIE

Image

Gniewkowo 24-25 IX 2010r.

24 i 25 września  2010 r. odbyły się w Gniewkowie VI  Manewry Harcerskie. Organizatorem był Hufiec Inowrocław oraz  Szczep ZHP działający przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie. W manewrach uczestniczyło około  200 harcerzy, zuchów i instruktorów  min. z Inowrocławia, Kruszwicy, Złotnik Kujawskich, Jaksic, Pierania, Bachorc  i Gniewkowa . Dwa dni spędzone w Gniewkowie pozwoliło przybliżyć   jego uczestnikom historię Gniewkowa , poznać    ciekawe miejsca, instytucje i walor turystyczny okolic  Gniewkowa. Ważnym elementem był bowiem bieg patrolowy  ulicami Gniewkowa. Harcerze poznali historię  i teraźniejszość Gniewkowa odwiedzając  MGOSiR, Nadleśnictwo  Gniewkowo, Straż Pożarną, kościół pw. Św. Mikołaja i Św. Konstancji.  Wiedzę z zakresu  pomocy przedmedycznej poznali dzięki prelekcji ratownika p. Józefa Rzepki. Sprawność fizyczną  oraz wiedzę harcerską harcerze sprawdzili w czasie marszu 12  kilometrową trasą Gniewkowo-Zajezierze-Suchatówka.

Fotorelacja dostępna tu: manewry

                                                                                     hm. Elżbieta Olszewska

 

Galeria

Ostatnio dodane