Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

TERAPIA LOGOPEDYCZNA W ŚWIECIE KOMPUTERA

Terapia dziecka z wadą wymowy wymaga często długiego czasu i wielu nudnych ćwiczeń, co powoduje, że niejednokrotnie dziecko się zniechęca. Aby zachęcić małych pacjentów do wykonywania wielokrotnie powtarzających się czynności, zainteresowanie ich ćwiczeniami, znaleziono wspaniałe rozwiązanie na miarę czasów w jakich żyjemy. Dzięki wszelkie działania edukacyjne i terapeutyczne mają poparcie w programach komputerowych, dzięki którym, dziecko mające kontakt z komputerem, pracuje znacznie chętniej, a terapia jest głównie zabawą.

Ponieważ rozwój mowy, to bardzo ważny czynnik powodzenia szkolnego, SP nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie w obecnym roku szkolnym, dzięki staraniom Dyrekcji wzbogaciła się o nowe programy komputerowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Są to między innymi kompleksowy multimedialny pakiet programów do diagnozy i terapii logopedycznej ,,LOGOPEDIA’’ , który pozwala na przeprowadzenie diagnozy logopedycznej, zapisywanie jej wyników oraz przeprowadzenie efektywnej i atrakcyjnej terapii najczęściej zaburzonych głosek języka polskiego oraz pakiet do terapii dzieci z grupy ryzyka dysleksji ,,DYSLEKSJA”. Programy te przeznaczone są do bezpośredniej pracy z dziećmi podczas zajęć logopedycznych. Zabawowa forma programów przynosi ogromną satysfakcję małym pacjentom. Zaawansowany system reakcji programów na poprawne odpowiedzi mobilizuje i zachęca dziecko do wysiłku. Szybko można sprawdzić poprawność wykonania ćwiczeń, skorygować błędy i uczyć się samokontroli, gdyż zestaw ,,LOGOPEDIA” zawiera mikrofon, dzięki któremu wszystkie ćwiczone głoski, sylaby, wyrazy i zdania są nagrane, a dziecko może je odsłuchać i porównać z wzorem. Ćwiczenia mają odpowiednio dobrany stopień trudności, a dodatkowo oczekiwana nagroda wzmacnia motywację dziecka.

Pozostaje mi więc, życzyć wszystkim uczniom SP nr1 w Gniewkowie miłej, ciekawej i owocnej terapii logopedycznej, a ich rodzicom skutecznego pogłębiania jej systematycznymi ćwiczeniami w domu.

Joanna Gmaj-Murawska 

Galeria

Ostatnio dodane