Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Praca z uczniem zdolnym

Praca z uczniem zdolnym

Szkoła Podstawowa nr 1  zapewnia uczniom możliwość rozwijania zainteresowań i uzdolnień. Organizowane są różnorodne zajęcia,  które sprzyjają wszechstronnemu  rozwojowi  osobowości. Nauczyciele opracowują programy zajęć dodatkowych, stosują nowatorskie metody i formy pracy aby rozbudzić ciekawość poznawczą,  rozwijać umiejętność samodzielnej, kreatywnej pracy uczniów. Dokonują ewaluacji swej pracy poprzez konkursy szkolne. W „Alfikach” – konkursach interdyscyplinarnych uczniowie nie tylko sprawdzają swoje wiadomości, ale nabywają umiejętności samodzielnej pracy, uczą się rozwiazywania zadań z różnych dziedzin. Dają one możliwość reprezentowania swojej klasy.  Konkursy są również doskonałym elementem motywującym do dalszej pracy.

W styczniu odbyły się  konkursy interdyscyplinarne w klasach drugich i trzecich  "ZIMA z ALFIKIEM". Integrowały wiedzę z e. polonistycznej , matematycznej i przyrodniczej.  A oto wyniki.


Klasy drugie

I miejsce                Marek Jabłoński         klasa IIg

II miejsce               Nadia Wasila              klasa IIa

III miejsce              Kamil Szypura            klasa IIa


Klasy trzecie

I miejsce                Maria Panfil                klasa IIIa

II miejsce               Krzysztof Białka          klasa IIIa

III miejsce              Jan Chrośniak             klasa IIIa

Laureatów do konkursu przygotowały: p.M.Roszak, p.M.Świderska , p.M.Konieczka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.


M. Konieczka

foto - M. Świderska

Załączniki:
Pobierz (IMG_8083.JPG)IMG_8083.JPG115 Kb
Pobierz (IMG_8087.JPG)IMG_8087.JPG119 Kb
 

Galeria

Ostatnio dodane