Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Piątoklasiści w Gozdawie

W dniach 28 i 29 maja uczniowie klas piątych: B, C, D wraz z paniami : Lidią Zimną, Wirginią Skowrońską , Grażyną Czachorowską- Szczupaki i panem Piotrem Górskim  wyruszyli na wycieczkę do Gozdawy. Pogoda raczej nie zachęcała do wojaży i ruchu na świeżym powietrzu, jednak okazało się, że udało się zrealizować wszystkie plany na pierwszy dzień pobytu. Był zatem mecz piłkarski, tenis stołowy, pobyt na basenie  zwiedzanie miasteczka westernowego, jazda konna, strzelanie z łuku, przejażdżka dyliżansem , kiełbaski z grilla i dyskoteka, a potem długie , nocne rozmowy w pokojach.

Na szczęście kolejny dzień  przywitał nas słońcem i ciepłem.  Od samego zatem ranka można było spędzać czas na powietrzu. Znów było co robić, spragnieni zakupów wyruszyli do pobliskiego sklepiku  po lody, słodycze, a potem także po  miejscowe pamiątki. Uczniowie zaopatrzyli się w broń palną, łuki , proce, kowbojskie kapelusze i inne drobiazgi.  Warto dodać, że pobyt w Gozdawie umilały nam sympatyczne zwierzaki: towarzyska i łasa na pieszczoty koza, jej wierna towarzyszka owca z wełną w postaci dredów i rodzina kucyków, z której najsympatyczniejszy był mały , niedawno narodzony kucuś wielkości średniego psa.  Oprócz wspomnianych atrakcji chłopcy rozegrali mecz   z grupą rówieśników z Warszawy, niestety wygrali mieszkańcy stolicy.  Później można było popływać w ogromnych kulach, poskakać  na trampolinach, a potem trzeba już było zacząć pakowanie.  W końcu nadszedł czas powrotu, szkoda, bo wielu uczniów chętnie zostałoby w Gozdawie na dłużej.

Zdjęcia: GOZDAWA

 

Galeria

Ostatnio dodane