Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Z WIZYTĄ W SKŁUDZEWIE

Istniejąca już wiele lat Fundacja Piękniejszego Świata, mająca swą urokliwą siedzibę w Skłudzewie,  dnia 20 listopada gościła na warsztatach plastycznych dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Gniewkowie. W zajęciach wzięli udział młodsi uczniowie – z klasy drugiej SP, jak również ich starsi koledzy z klas piątych, szóstych i siódmych, a także trzeciej gimnazjum.

Pobyt w tym miejscu zawsze daje przybyłym dużo wrażeń. Tym razem wszyscy tworzyli swe prace w technice Ebru. Technika ta znana jest już od wieków. Polega na puszczaniu na wodzie kolorowych plam  rozcieńczonej farby olejnej i "łapaniu" barwnych wzorów kartką papieru. Dużą rolę  w tej pracy odgrywa przypadek, ale dzięki temu wyobraźnia ma wielkie pole do działania. Właściciele posiadłości przeobrażonej w olbrzymie miejsce twórczej pracy  we wspaniały sposób zasiali w uczestnikach ziarna inspiracji, które zakiełkowały i zakwitły podczas pracy twórczej. Na zakończenie pobytu wszyscy z wielkim zapałem zabraliśmy się za pieczenie kiełbasek, które z  apetytem zostały spałaszowane. Dzień w tym miejscu upłynął szybko, dlatego po powrocie do domu z radością wspominaliśmy chwile tam spędzone.

Pozdrawiamy serdecznie założycieli Fundacji: pana Leszka i panią Danutę oraz życzymy jak największej ilości odwiedzających, którzy chłoną piękno i są pełni twórczych chęci - jak my :-)

Fotorelacja tu: warsztaty plastyczne w Skłudzewie

Joanna Iwańska

Małgorzata Gremplewska

 

Galeria

Ostatnio dodane