Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

3b i 3g w Muzeum Mydła i Historii Brudu

Wycieczka do Muzeum Mydła i Historii Brudu

17 października br. uczniowie klas III B i IIIG ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie wraz z wychowawczyniami – p. Agnieszką Cięgoturą i p. Mirellą Roszak, wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy. Uczestnicy odwiedzili Muzeum Mydła i Historii Brudu. Podczas wizyty w muzeum trzecioklasiści własnoręcznie wykonywali glicerynowe mydełka. Zadanie to wymagało od nich precyzji odmierzania potrzebnej ilości składników oraz umiejętności ozdabiania swoich dzieł. Dodatkowo uczniowie poznali tajemnice i sposoby dbania ludzi o higienę w czasie trwania różnych epok historycznych. Wykorzystując sprzyjającą nam, piękną, jesienną pogodę, na zakończenie wyjazdu, wybraliśmy się na długi spacer przez Wyspę Młyńską.

Fotorelacja: Bydgoszcz

Agnieszka Cięgotura

 

Galeria

Ostatnio dodane