Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

NA STRAGANIE W DZIEŃ TARGOWY(…)

14 czerwca Tropiciele z IIa i Ia zaopatrzeni w poduszki i koce wyruszyli na kolejne ciekawe spotkanie z książką. Tym razem odbyło się ono na Rynku przy stoisku warzywno-owocowym Pani Pameli. Tematyką zatem były warzywa i owoce. Prowadząca Pani Natalia przeczytała zgromadzonej grupie uczniów wiersze Jana Brzechwy m.in. „Na straganie”, „Pomidor”, „Rzepka”, „Chrzan”. Niektóre powtarzające się fragmenty Tropiciele recytowali wspólnie z czytającą, bo jak tutaj nie pomóc dziadkowi, który miał ochotę na rzepkę z kawałkiem chlebka:

„(…)Oj, przydałby się ktoś na przyczepkę!
Pocą się, sapią, stękają srogo,
ciągną i ciągną, wyciągnąć nie mogą!(...)”

Nie zabrakło też krótkiej wspólnej zabawy w zgadywanki. Uczniowie rozpoznawali jakie owoce i warzywa znajdują się na straganie. Opowiadali o ich dobroczynnym wpływie na nasz organizm i wartościach odżywczych. Na zakończenie tradycyjnie wręczyli pamiątkowe podziękowanie i w wesołych nastrojach wrócili do szkoły.

Fotorelacja: czytanie na gniewkowskim Rynku

Maria Świderska i Małgorzata Gremplewska

 

Galeria

Ostatnio dodane