Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Z wizytą u pszczelarza_maj_2017

Z wizytą u pszczelarza

W dniu 10 maja, dzieci z klasy II G Szkoły Podstawowej w Gniewkowie gościły u Państwa Grażyny i Jacka Paul. Pan Jacek Paul doświadczony i znany pszczelarz w sposób niezwykle ciekawy opowiadał dzieciom o życiu pszczół, pracy pszczelarza i o różnych produktach z miodu, ich zaletach i wykorzystaniu. Przedstawił również prezentację i książki o pszczołach. Pokazał model ula, jego budowę oraz strój pszczelarza. Uczniowie mieli możliwość i wielką frajdę przymierzenia kapelusza pszczelarza i obejrzenia innych produktów wytworzonych przez pszczoły (propolis, wosk). Dzieci poznały zwyczaje pszczół i dowiedziały się jaką rolę dla rodziny pszczół odgrywa królowa. Na koniec bardzo miłego spotkania była degustacja miodu. Po tak pouczającej wizycie i powrocie do szkoły dzieci samodzielnie wykonały plaster miodu z pasków papieru i pszczółkę. Serdecznie dziękujemy Państwu Paul za przeprowadzenie ciekawych zajęć – uczniowie klasy II G z wychowawcą.

fotorelacja: pszczółki są pożyteczne

M.Roszak

 

Galeria

Ostatnio dodane