Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Z wizytą w Kole Łowieckim nr 47 „Diana”

Dzień Dziecka w kontakcie z przyrodą

Uczniowie SP 1 wraz z opiekunami – panem Tomaszem Wesołkiem i panem, Aleksandrem Pułaczewskim wybrali się na rowerach na piknik z okazji Dnia Dziecka do domku myśliwskiego w Dąblinie, którego gospodarzem jest  Koło Łowieckie nr 47 „Diana”. Wspólnie z uczniami ze szkół w Tupadłach i Gąskach rozpoczęli swą wędrówkę od oddania hołdu ofiarom II wojny światowej, którym poświęcony jest obelisk. Po wysłuchaniu krótkiej informacji, przyszła chwila na zadumę nad grobami pomordowanych.

Później była już tylko zabawa. Myśliwską gawędę wraz z konkursem przygotowała p. Aleksandra Szulc z Okręgowej Rady Łowieckiej PZŁ w Bydgoszczy, następnie przedstawiciele koła – Radosław Gronikowski i Jarosław Lewandowski zaprosili do wspólnej zabawy z konkursami zręcznościowymi, której uzupełnieniem był gorący poczęstunek. Wszystkie szkoły zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, otrzymały i nagrody rzeczowe.

Dzięki takim spotkaniom uczniowie wiedzą, jak zachowywać się w lesie, poznają zwyczaje zwierząt i uczą się szanować przyrodę.


Tomasz Wesołek

Aleksander Pułaczewski

Załączniki:
Pobierz (DSC00579.JPG)DSC00579.JPG267 Kb
Pobierz (DSC00614.JPG)DSC00614.JPG221 Kb
Pobierz (DSC00618.JPG)DSC00618.JPG287 Kb
 

Galeria

Ostatnio dodane