Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Ia, IIa i klasa łączona w Toruniu_marzec_2017

Na tropach toruńskich legend

„Legendy nie wystarczy usłyszeć, legendą trzeba przesiąknąć…” w tę tajemniczą podróż tropiciele z klas Ia, IIa i klasy łączonej wyruszyli  27 marca  do Torunia. Dom Legend Toruńskich przeniósł ich w świat magicznych opowieści o tym pięknym, starym mieście. Skąd pochodzi nazwa Torunia, dlaczego Krzywa Wieża właściwie jest krzywa i jak udało się wyprowadzić plagę żab z miasta? Odpowiedzi na te wszystkie pytania  usłyszeli  w historiach  snutych przez Strażników Domu. W trakcie widowiska uczniowie mieli niebywałą okazję wcielić się w postaci sprzed kilkuset lat:

– przyglądać się średniowiecznym narzędziom i krajobrazom,

–  budować Krzywą Wieżę,

– mocować się na wiosła na flisaczych tratwach,

–  odważniejsi pozwolić  zamknąć się w klatce i poczuć się przez chwilę „czarownicą”,

– dziewczyny przeobrazić się w mieszczkę Dorotkę i zamieszkać w średniowiecznej kamieniczce.

Świetnie bawiliśmy się słuchając opowieści o Toruniu i okolicach. To naprawdę magiczne miejsce.

Bajania te zachęciły do poznania innych podań i opowieści naszego kraju, które dzieci poznają czytając  książki ze szkolnej biblioteki.

 

Fotorelacja: tropiciele w Toruniu


M.Gremplewska

M.Świderska

 

Galeria

Ostatnio dodane