Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Ia i IIa w sklepie DOMUS na tropie ciekawej książki

Czytanie zimą jest przyjemne.

W  zimowy poranek 23 lutego uczniowie klas Ia i  IIa wyruszyli na kolejne poszukiwanie ciekawej książki. Dzięki uprzejmości i zaproszeniu właściciela firmy i sklepu instalacyjnego DOMUS Pana Adama Świderskiego młodzi tropiciele zawędrowali na ulicę Wałową. Sam szef przywitał młodzież gniewkowskiej JEDYNKI zadając pytanie: Czy warto mieć przyjaciela?

Następnie zaprosił wszystkich do wysłuchania opowiadania pt. „Przygody jeża Serafina”. Była to opowieść o jeżyku, który narażając własne życie, wyruszył w niebezpieczną drogę po czarodziejską jagodę, żeby ratować chorego przyjaciela.

„Smak dobrego jedzenia poznasz przy obiedzie.

A prawdziwych przyjaciół – zawsze w biedzie.”

W dalszej części spotkania, młodzi tropiciele dowiedzieli się, jak ważna w życiu człowieka jest woda i skąd bierze się w naszych domach, kiedy tylko odkręcimy kurek. Uczniowie podzieleni na dwie grupy mieli za zadanie narysować to, co usłyszeli na temat tego życiodajnego źródła. Z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy. Zwieńczeniem wspólnej pracy są dwa piękne rysunki, które można oglądać w sklepie.

Na zakończenie spotkania wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie i obdarowani drobnymi słodkościami wrócili do szkoły.

Fotorelacja: w DOMUSie

M. Świderska

M. Gremplewska

 

Galeria

Ostatnio dodane