Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

II B, II E, II G w Centrum Artylerii i Uzbrojenia im. Józefa Bema

Uczniowie „Jedynki” na wycieczce w Centrum Artylerii i Uzbrojenia

27 kwietnia uczniowie klas II B, II E, II G Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie, wraz z wychowawcami p. Agnieszką Cięgoturą, p. Kamilą Pankowską, p. Mirellą Roszak i opiekunami p. Anną Wesołowską i p. Piotrem Górskim, wybrali się na wycieczkę do Torunia.

Na początku drugoklasiści odwiedzili Dom Legend, w którym poznali znane, toruńskie legendy oraz sami – jako mali aktorzy, mogli odgrywać w nich znaczące role.

Po emocjonującej wizycie w muzeum, uczniowie odwiedzili Centrum Artylerii i Uzbrojenia im. Józefa Bema. Dzięki uprzejmości Komendanta jednostki, dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda praca żołnierzy, jakimi sprzętami się posługują. Wizyta w jednostce wojskowej była ogromnym i pełnym wrażeń przeżyciem dla każdego uczestnika wycieczki. Uczniowie dowiedzieli się z jakich elementów zbudowany jest czołg, poznali budowę pojazdów wojskowych, dowiedzieli się jaką broń stosuje się  obecnie w armii. Zobaczyli również jak żołnierze uczą się strzelać na symulatorach oraz na strzelnicy wojskowej oraz jak prowadzi się samochód bojowy – Hamera. Niewątpliwie wizyta w jednostce była dla wszystkich żywą lekcją patriotyzmu, postaw obywatelskich i przyczyniła się do kultywowania tradycji i poszerzenia wiedzy o patronie naszej szkoły – Wojsku Polskim.

Fotorelacja: wizyta w jednostce wojskowej


Agnieszka Cięgotura

 

Galeria

Ostatnio dodane