Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

31 marca 2017 r. uczniowie klasy Ib odwiedzili bibliotekę miejską

Szkoła Podstawowa  nr 1 w Gniewkowie  realizuje aktywnie zadania planu nadzoru pedagogicznego  2016/2017. Jednym z jego zadań jest  rozwój zainteresowań czytelniczych uczniów. Nauczyciele nawiązują współpracę z instytucjami wspierającymi edukację i wychowanie dzieci.  Miejsko –Gminna Biblioteka Publiczna oferuje wiele zajęć,  w których chętnie uczestniczą. Dostarczają one uczniom wielu wrażeń, popularyzują różnorodne formy spędzania wolego czasu.

31 marca 2017 r. uczniowie klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego,  wraz z wychowawcą panią Agnieszką Jędrzejczak, odwiedzili MGBP w Gniewkowie. Dzieci rozpoczęły przygodę z książką od zwiedzania biblioteki. W trakcie wycieczki między regałami poznały sposoby układania lektur tak aby można je szybko znaleźć. Poznały  zasady wypożyczania książek, a także korzystania z zasobu bibliotecznego na miejscu.

W drugiej części spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach nawiązujących do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Z racji tego, iż święto obchodzone jest 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, dzieci, prócz biografii, poznały bogaty zbiór dzieł pisarza. Następnie, poprzez uczestnictwo w zabawie edukacyjnej, przeniosły się w kolorowy świat baśni, który ciężko było opuścić.

Na koniec najmłodsi, z nieskrywaną  radością, oddali się przeglądaniu swoich ulubionych książek. Dziękujemy pani Beacie Stępczyńskiej za przygotowanie niezwykle ciekawych zajęć, które przebiegły w przemiłej atmosferze, przyczyniając się do rozbudzenia pasji czytelnictwa wśród dzieci.

Fotorelacja tu: w bibliotece

A.Jędrzejczak

 

Galeria

Ostatnio dodane