Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Wycieczka do piekarni Marta w Inowrocławiu klas IVe i VIa_marzec 2017

Wycieczka do piekarni Marta w Inowrocławiu

W marcu klasa IVE i VIA wraz z wychowawcami Ewą Pińską, Elżbietą Olszewską oraz Anną Wesołowską uczestniczyła w wycieczce do Inowrocławia, w ramach których odbyły się „Warsztaty kujawskie” w cukierni Marta.

Tak uczennica klasy IVE Wiktoria Urbańska relacjonuje wydarzenia z wycieczki:

„Gdy dotarliśmy do piekarni to panie założyły nam fartuszki i pan piekarz opowiedział trochę o swojej piekarni. Następnie zaprosił nas do swej kuchni. Potem razem z panem robiliśmy ciasto i wycinaliśmy z niego ciastka. Następnie pan poprosił nas o przyjście do pomieszczenia, w którym na początku siedzieliśmy, gdzie  obejrzeliśmy film o chlebie. Następnie ponownie  poszliśmy do kuchni. Tam czekały na nas mazurki i babeczki, musieliśmy je udekorować. Były przeróżne wzory. Na zakończenie wróciliśmy  do innego pomieszczenia gdzie czekały na nas konkursy i ciastka które wcześniej robiliśmy. Na koniec w piekarni jedliśmy popcorn i dostaliśmy dyplomy i swoje mazurki i babeczki.  Na koniec pojechaliśmy do restauracji ,,McDonald''.

Fotorelacja tu: warsztaty

Wiktoria Urbańska IVE

 

Galeria

Ostatnio dodane