Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Klasa II B w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Gniewkowie

15 grudnia br., w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy II B wraz z wychowawcą p. Agnieszką Cięgoturą  wybrali się do biblioteki miejskiej w Gniewkowie.

Podczas zajęć, prowadzonych przez panią Beatę Stępczyńską – bibliotekarkę, uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza, sposobem katalogowania książek. Pani Beata przygotowała dla dzieci specjalne zadania. Na początku uczniowie opowiadali o zwyczajach bożonarodzeniowych, które są znane w Polsce. Następnie dowiedzieli się jakie zwyczaje panują w Szwecji. W dalszej części spotkania pani Beata przeczytała rozdział książki „Dzieci z Bullerbyn” pt. „Jak obchodzimy w Bullerbyn Gwiazdkę”. Wszyscy uczniowie starali się uważnie słuchać i zapamiętać jak najwięcej szczegółów, ponieważ po wysłuchaniu fragmentu utworu czekało na nich kolejne zadanie, które polegało na uzupełnianiu kart pracy informacjami zapamiętanymi z książki. Każde z dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyło się do wspólnej pracy.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość obejrzenia i przeczytania fragmentów wybranych przez siebie książek. Pani Beata przygotowała dla wszystkich słodki upominek w postaci pierniczków oraz wręczyła przepiękną zakładkę do książki. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wizyty w bibliotece i na pewno chętnie ponownie do niej zawitają.

Fotorelacja: IIb w bibliotece

 

Galeria

Ostatnio dodane