Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Klasa II G w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Gniewkowie

Pierwszego grudnia br., w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy II G wraz z wychowawcą p. Mirellą Roszak wybrali się do biblioteki miejskiej w Gniewkowie.

Podczas zajęć, prowadzonych przez panią Beatę Stępczyńską – bibliotekarkę, uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza, księgozbiorem, sposobem katalogowania książek. Pani Beata przygotowała  specjalne zadania. Na początku uczniowie oglądali książki wybrane z podręcznego księgozbioru dla dzieci i wyszukiwali informacje, o które zostali poproszeni. Następnie wykonywali zadanie w grupach- w tekście, na karcie pracy, wyszukiwali  tytuły i odnajdywali te pozycje wśród wyłożonych książek. Każde z dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem włączyło się do wspólnej pracy.

W dalszej części spotkania pani Beata przeczytała fragment książki „Czarna Owieczka” w ramach „Czytania na drugie śniadanie”. Wszyscy uczniowie starali się uważnie słuchać przygód głównej bohaterki. Na koniec wszyscy zostali zaskoczeni słodkim upominkiem w postaci czekoladowych mikołajów oraz  pięknej zakładki do książki. Dzieci były bardzo zadowolone  z wizyty w bibliotece i już czekają na następne spotkanie.

Fotorelacja: w miejskiej bibliotece

 

Galeria

Ostatnio dodane