Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

IIIa w bibliotece miejskiej

Klasa IIIa w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Gniewkowie

17 stycznia 2017r. w ramach udziału w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy IIIa ze  Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie wraz z wychowawcą Małgorzatą Konieczką wybrali się do biblioteki miejskiej. Tam powitała ich pani Beata Stępczyńska, która poprowadziła zajęcia.
Uczniowie dowiedzieli się nowych, interesujących wiadomości związanych z funkcjonowaniem biblioteki. Okazało się, że wielu uczniów zna to miejsce, ponieważ często wypożycza tu książki. Dzieci zadawały wiele pytań, ale również wypowiadały się na temat swoich ulubionych książek i autorów. Wszystkim bardzo spodobały się zadania związane z przeczytanym przez p. Beatę wierszem pt. "Okulary". Praca w grupach okazała się efektywna. Dostarczyła wielu emocji i zadowolenia z dobrze wykonanych poleceń. Po powrocie do szkoły uczniowie otrzymali zadanie domowe, którego celem było napisanie swoich wrażeń z pobytu w bibliotece. Oto niektóre z wypowiedzi:

- Zajęcia były niezwykle pouczające, wiele mnie nauczyły.

- Utrwaliłam sobie wiadomości o metryczce książki.

- Zachęciły mnie również do korzystania z czytelni.

- Bardzo miło spędziłem czas, pracując w grupie.

- Czekam już na kolejne spotkanie, bo pani nam obiecała, że jeszcze tam z klasą pójdziemy.

Cieszy fakt, że dzieci były zainteresowane zajęciami, co przejawiało się w ich aktywnej postawie.

 

Fotorelacja: w bibliotece

M. Konieczka

 

Galeria

Ostatnio dodane