Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów

Rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów to jeden z celów kuratoryjnych i wskaźników w planach wychowawczych nauczycieli. Dlaczego warto czytać uczniom?

Dziecko, któremu czytamy  książki tworzy swój własny świat, samodzielnie kreuje i identyfikuje głównego bohatera, razem z nim przeżywa jego przygody.

Co czytały klasy IA i IIA tym razem?

„Oto mały Wojtek marzy,

żeby z wami służyć w straży:

Chciałbym gasić z wami ogień,

Nieść ratunek, nie znać trwogi...”

To było kolejne spotkanie uczniów klas 1a i 2a z książką. Dzięki uprzejmości pana Prezesa i Komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w dniu 18.11.2016r. gościliśmy w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewkowie. Książkę czytał uczniom - p. E. Głuszak-Prezes OSP.

O bohaterskim czynie Wojtka, bohatera książki „Jak Wojtek został strażakiem”, nasi uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem.

Niezapomnianym uzupełnieniem tego spotkania  był pokaz wozu strażackiego i jego wyposażenia. Za serdeczne przyjęcie dziękują uczniowie z wychowawczyniami.

Fotorelacja: Czytamy dzieciom

M. Gremplewska