Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Promocja czytelnictwa z pomocą Nadleśnictwa

Niepisaną tradycją stały się już wędrówki uczniów klas Ia i IIa Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie do ciekawych miejsc na terenie naszego miasta i gminy. Tym razem dzięki uprzejmości Pana Nadleśniczego Stanisława Słomińskiego młodzi wędrowcy w dniu 14 grudnia udali się z wizytą do Nadleśnictwa Gniewkowo.

Leśnik, pani Agnieszka Zając, w ramach ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo z wielkim zaangażowaniem wprowadziła uczniów w świat przygód leśniczego Piątka, bohatera książki „Na tropie sześcioptaka”. Następnie w ciekawy i interesujący sposób poprowadziła pogadankę – rozmowę na temat pracy leśników oraz życia leśnych zwierząt w okresie zimy. Podsumowaniem spotkania była ciekawa prezentacja multimedialna o życiu lasu połączona z zagadkami.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali drobne upominki w formie zakładki i słodkości, zrobili pamiątkowe zdjęcie.

Wdrażanie uczniów do czytelnictwa, rozwijanie wszechstronnych  zainteresowań otaczającym światem rozbudza ich ciekawość poznawczą i zachęca do obserwacji najbliższego otoczenia i kształtuje empatię  w stosunku do  świata przyrody.

Fotorelacja: W Nadleśnictwie

Maria Świderska i Małgorzata Gremplewska

 

Galeria

Ostatnio dodane