Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Wycieczka świetlicy socjoterapeutycznej_lato 2016

Wakacje świetlicy socjoterapeutycznej - 2016

Jak co roku  początek wakacji upłynął pod znakiem wycieczek dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie.Tym razem zorganizowaliśmy dwie wycieczki o charakterze historyczno- poznawczym. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy zamek w Golubiu-Dobrzyniu . Zamek  jako siedziba Anny Wazówny  gościł niegdyś najświatlejsze umysły siedemnastowiecznej Rzeczypospolitej,  a także samego króla Zygmunta III Wazę oraz jego dwór. Do części gościnnej prowadzą legendarne Końskie Schody, po których z fantazją wjeżdżali konno polscy magnaci pragnąc zaimponować swoim gościom.

Drugiego dnia na naszym szlaku stanął Ostrów Lednicki i Gniezno - siedziba pierwszych Piastów i pierwsza stolica Polski.

Wycieczka finansowana była ze  środków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  działającej przy Urzędzie Miejskim Gniewkowie.

Fotorelacja tu: wycieczka

Opiekunowie świetlicy:

Elżbieta Olszewska

Anna Wesołowska

Marek Wesołowski

 

Galeria

Ostatnio dodane