Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

VIa, VIb i VId z wizytą w stolicy

09 maja 2016r. udaliśmy się z naszymi wychowawcami p. D.Przekwas, p. T.Palaczem, p.T.Wesołkiem oraz p. M.Morawiec  na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Była to nasza ostatnia wycieczka klasowa, dlatego też miała dla nas wyjątkowe znaczenia. Niektórzy z nas byli w Warszawie po raz pierwszy.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Była to piękna i wzruszająca lekcja historii. Następnie podziwialiśmy panoramę  stolicy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. Obowiązkowym punktem programu była wizyta na Stadionie Narodowym. Poczuliśmy tam przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni. Można było zasiąść wygodnie na ławce zawodników, a następnie na chwilę wejść na płytę PGE Narodowego, a potem odwiedzić salę pomeczowych konferencji. Wieczorem, ponieważ była wyjątkowo letnia pogoda wybraliśmy się na długi spacer ulicami stolicy, a pozostałą część wieczoru spędziliśmy wspólnie na zabawach i spotkaniach wśród kolegów i koleżanek.

Drugi dzień rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem, a następnie wybraliśmy się na spacer po parku z przewodnikiem. Zwiedziliśmy Zamek Królewski, byliśmy na Starówce, następnie podziwialiśmy pomnik Syrenki, mury miejskie i Barbakan, pomnik Małego Powstańca i pomnik Jana Kilińskiego; Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki oraz Uniwersytet Warszawski. Ostatnim punktem programu był Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana wart.

Wszystkie wycieczki szkolne, a przede wszystkim ta ostatnia w Warszawie bardzo się nam podobała i zostanie w naszej pamięci.

Uczniowie klasy VIa, VIb, VId

 


 

Galeria

Ostatnio dodane