Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

VB i VC w Poznaniu

31 maja 2016r. uczniowie klasy VB i VC z wychowawcami udali się na wycieczkę do Poznania. Wyjazdowi towarzyszyła słoneczna, upalna, choć trochę burzowa pogoda.

Wycieczkę rozpoczęła wizyta w Palmiarni. Jest to największy tego typu obiekt w Polsce i piąty w Europie. Została założona na początku XX wieku. Podczas wizyty uczniowie mogli zobaczyć najważniejsze strefy klimatyczne świata, ich roślinność i klimat: strefę sawanny, lasów tropikalnych, oraz sukulenty Ameryki. Oprócz podziwiania wspaniałych i unikalnych roślin: palm, storczyków, fikusów, kaktusów, uczestnicy wycieczki zobaczyli również rośliny, z których człowiek uzyskuje używane w życiu codziennym produkty: drzewo kakaowca, drzewo koli, czy wanilię. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziło drzewo rosnące z góry do dołu, oraz rośliny mięsożerne.

Po opuszczeniu Palmiarni wycieczka udała się na poznańską Starówkę, gdzie o godzinie 12-tej wysłuchano hejnału oraz przypatrywano się słynnym poznańskim koziołkom na poznańskim Ratuszu. Podczas spaceru po zabytkowym rynku uczniowie mogli przyjrzeć się zabytkowym kamienicom, ratuszowi, zakupili pamiątki, oraz zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Ostatnim punktem programu była wizyta w ogrodzie zoologicznym. Nowe Zoo w Poznaniu to drugi pod względem powierzchni ogród zoologicznyPolsce, założony w 1974 roku, we wschodniej części miasta. Zajmuje obszar 120 hektarów. Podczas spaceru i jazdy kolejką była okazja do przyjrzenia się zwierzętom: tym znanym jak niedźwiedź, wielbłądy, słonie, hipopotamy, bizony, flamingi, oraz tym mniej znanym, jak rożne rodzaje antylop, sów, wikunii.

Po zakończeniu wizyty w ogrodzie zoologicznym uczestnicy wycieczki zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do Gniewkowa.

Fotorelacja: Poznaj Poznań

 

Galeria

Ostatnio dodane