Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Va i VIc w Warszawie-maj 2016

Jak przygoda to tylko w Warszawie

W dniach 16 -17 maja uczniowie klas VA i VIC wraz z opiekunami: panią E.Pińską, E.Olszewską oraz panem D.Semenowiczem i D.Wojciechowskim odwiedzili Warszawę. Wszyscy byli przed szkołą tuż po 7:00, aby jak najwięcej czasu spędzić w stolicy. W autokarze wszyscy byli zadowoleni. Niektórzy śpiewali, inni słuchali muzyki lub po prostu rozmawiali. Jechaliśmy trzy i pół godziny, aż wreszcie dotarliśmy do centrum.

Wędrówkę po stolicy rozpoczęliśmy od Grobu Nieznanego Żołnierza. Uczestniczyliśmy tam w zmianie warty. Jechaliśmy również najstarszymi schodami ruchomymi w Polsce w Domu Towarowym. Spacerując po mieście, widzieliśmy pomnik Zygmunta III Wazy i Małego Powstańca. Zwiedziliśmy także Zamek Królewski. Oglądaliśmy tam sale zamkowe, zgromadzone w nich eksponaty i słuchaliśmy opowieści o czasach króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Następnie pospieszyliśmy na Rynek Starego Miasta, gdzie stoi pomnik Warszawskiej Syrenki. Kolejnym punktem programu wycieczki był smaczny obiad. Najedzeni i zadowoleni wyruszyliśmy w kierunku Łazienek Królewskich. Zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina, a powitały nas tam oswojone, wszędobylskie wiewiórki i pawie. Pospacerowaliśmy trochę po parku i niestety musieliśmy już wracać do autokaru. Udaliśmy się do schroniska, zjedliśmy obiadokolację i zajęliśmy przydzielone pokoje.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym.

Gdy weszliśmy na sam szczyt trybun, to mogliśmy podziwiać ogrom tego obiektu. Naprawdę robi wrażenie !!! Po zrobieniu drobnych zakupów, udaliśmy się metrem do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy windą na 30. piętro i podziwialiśmy stolicę z tarasu widokowego. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy były Powązki. Zostali pochowani tam sławni Polacy. Widzieliśmy pomniki Powstańców Warszawskich, zasłużonych dla kraju sportowców, aktorów,dziennikarzy. Oczywiście byliśmy też pod pomnikiem tych, którzy zginęli w Smoleńsku. Ostatnim punktem naszej wycieczki był McDonald's, gdzie zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w kierunku Gniewkowa.

Wycieczka do Warszawy to naprawdę niezapomniana lekcja historii. Jest tam tyle ciekawych miejsc. Polecam wszystkim odwiedzenie naszej stolicy. Gwarantuje niezapomniane wrażenia!

Fotorelacja: w Warszawie


Julia Szerszunowicz klasa Va

 

Galeria

Ostatnio dodane