Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Wycieczka do Trójmiasta_2-3_czerwaca_2015r.

W dniach 2-3 czerwca odbyła się wycieczka do Trójmiasta klas: IVC, IVA, IVB. Uczniom towarzyszyli wychowawcy: Grażyna Szczupak, Wirginia Skowrońska, Lidia Zimna oraz pani Maria Morawiec.

Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w ZOO w Oliwie. Podczas długiego spaceru uczniowie zobaczyli zwierzęta z różnych stron świata. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się lwy oraz ogromne krokodyle i aligatory. Następnie dziewczęta i chłopcy zwiedzili katedrę w Oliwie i wysłuchali koncertu organowego. Kolejnym punktem programu wycieczki była Gdynia i Skwer Kościuszki. Tam na Darze Pomorza wycieczkowicze zapoznali się z historią żaglowca i niełatwym, ale pięknym życiem na nim podczas dalekomorskiego rejsu. Następnym etapem wycieczki był Sopot i spacer po molo. Punktem, który wzbudził wielki entuzjazm uczniów była wizyta na stadionie PGE Arena. Obejrzeli tam nie tylko sam stadion, ale również Salę Pamięci, szatnie dla piłkarzy, loże dla VIP-ów. Wszyscy chcieli przede wszystkim zobaczyć flagę zespołu FC Barcelona, który rozegrał tutaj mecz i zrobić zdjęcie autografowi Leo Messiego oraz dotrzeć do miejsc znanych z Euro 2012. Po tych atrakcjach nastąpił przejazd do miejsca zakwaterowania na Wyspie Sobieszewskiej.  Miłym zaskoczeniem były urokliwe domki kampingowe. Po obiadokolacji i krótkim odpoczynku nadszedł czas na zabawy sportowe, a wieczorem na wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, które zakończyło ten pełen wrażeń dzień.

Drugiego dnia, po opuszczeniu schroniska wszyscy udali się na pobliską plażę. Był piękny, ciepły, słoneczny dzień, morze lśniło w słońcu. Czwartoklasiści zbierali muszelki, bawili się na plaży…. Przez chwilę nauczyciele i uczniowie poczuli się jak na wakacjach. Niestety szybko nadszedł czas po- żegnania z plażą, bowiem kolejnym punktem wycieczkowego programu było Westerplatte i zaplanowana tam lekcja historii z panią przewodnik. Następnie wszyscy pełni historycznych wrażeń udali się do centrum Gdańska.  A tam już spacer uliczkami Starego Miasta, słuchanie ciekawych opowieści o mieście i jego mieszkańcach, odwiedziny w Kościele Mariackim, wspólne zdjęcie przy Fontannie Neptuna, pobyt nad Motławą i przy Żurawiu. Potem oglądanie spichrzy, ale również nowego, bardzo nowoczesnego teatru. Po obiedzie nastąpiło pożegnanie z pięknym Gdańskiem i jego zabytkami. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wszyscy wrócili do Gniewkowa. Polecamy wszystkim taką wycieczkę!!

 

Fotorelacja tu: Trójmiasto

 

Galeria

Ostatnio dodane