Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Święto 2 Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego w Inowrocławiu

W dniu 17.04.2015r. klasy Vc i IIIc  pod opieką pani Elżbiety Olszewskiej oraz pani Barbary Kutnik uczestniczyły w obchodach Święta 2 Pułku Inżynieryjnego im. gen. Jakuba Jasińskiego w Inowrocławiu. W tym dniu w pułku zorganizowano Dzień Otwartych Koszar. Wizytę rozpoczęto od zwiedzenia wystawy pt. ,,Saper -żołnierz-współczesny bohater'' oraz wystawy dotyczącej tradycji i działalności jednostki. W dalszej części duże zainteresowanie wzbudził pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu inowrocławskiego pułku. Uczniowie mogli również  sprawdzić się w roli saperów poznając sprzęt saperski  oraz uczestnicząc w ćwiczeniach z jego wykorzystaniem.  Mieli także możliwość  wykazania się umiejętnościami strzeleckimi. Zwieńczeniem pobytu w koszarach było wspólne spożycie wojskowej grochówki.

 

Fotorelacja tu: z wizytą w Inowrocławiu

Julia Orzeł

 

Galeria

Ostatnio dodane