Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Wycieczka do Trójmiasta klas Vb_i_Vc

W terminie 05-06 maja 2015 roku uczniowie klas Vb i Vc wraz z opiekunami brali udział w wycieczce do Trójmiasta. Wśród atrakcji znaleźć mogli walory krajobrazowo-turystyczne, historyczne, kulturalne, przyrodnicze oraz sportowe. Pierwszego dnia zwiedziliśmy starówkę Gdańska wraz z jej zabytkowymi budynkami, popłynęliśmy statkiem na Westerplatte, a po południu na deser czekała spora dawka emocji sportowych na boisku przy schronisku, gdzie odbył się mecz klasowy. Następny dzień rozpoczął się również na sportowo meczem rewanżowym. Następnie autokarem udaliśmy się zwiedzać Sopot (krzywy dom wraz ze starówką). Przy pięknej pogodzie udało się wzmocnić organizmy jodem podczas spaceru na molo oraz wizyty na pobliskiej plaży, gdzie niektórzy powitali majowe morze mocząc swoje stópki. Kolejnym etapem w naszej wycieczce była Gdynia (część portowa), gzie obejrzeliśmy oceanarium oraz kilka zacumowanych okrętów, wśród których znajdował się również okręt Marynarki Wojennej. Trudy nie do końca przespanej nocy uczniowie zaczęli pomału odczuwać w drodze powrotnej w autokarze, gdzie powieki niektórym same zaczynały bezwiednie opadać

 

 

Fotorelacja tu: Trójmiasto

 

Galeria

Ostatnio dodane