Turcja - czerwiec 2014r.

W dniach od 02 do 06 czerwca delegacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie uczestniczyła w spotkaniu projektowym w Sivas, w Turcji.

W związku z tym, że było to już ostatnie spotkanie partnerów projektu pt. „European Multiguide” w ramach programu Comenius uczestnicy dokonali podsumowania działań. W ciągu dwóch lat trwania projektu szkoły partnerskie zrealizowały wszystkie założone cele. W efekcie dwuletniej pracy nauczycieli i uczniów powstały liczne produkty końcowe dostępne dla zainteresowanych na stronach szkół oraz na stronie projektu: www.europeanmultiguide.info

Ponadto podczas prac warsztatowych w szkole Ilkogretim Okulu opracowano pytania do ankiety w celu przeprowadzenia ewaluacji projektu oraz omówiono zagadnienia związane z raportem końcowym.

Istotnym punktem mobilności było zwiedzenie szkoły, zapoznanie z systemem edukacji, poznanie pracowników oraz obejrzenie występów uczniów i zaproszonego zespołu folklorystycznego.

Podczas wizyt dokumentacyjnych uczestnicy spotkania poznawali kulturę i podziwiali krajobrazy Turcji, w szczególności niesamowitą Kapadocję, piękne jezioro Gökpınar, meczet i szpital w Divriği czy warsztat wyrobu ceramiki w Avanos.

Wizytę zakończyło spotkanie z wice gubernatorem miasta oraz zwiedzanie wystaw w  muzeum archeologicznym w Sivas.

Dziękujemy partnerom z Turcji za miłe przyjęcie i niezapomniane wrażenia, a wszystkim partnerom za owocną współpracę.