Uczeń kl. VIc w Bułgarii z COMENIUSEM

Podróż do Bułgarii była bardzo długa, ale bardzo fajna, ponieważ leciałem samolotem. Kiedy dotarłem do Bułgarii było bardzo późno. Pierwszego  dnia pobytu zwiedzaliśmy szkołę, która okazała się być ogromna, poznałem wszystkich przebywających w Bułgarii uczestników programu COMENIUS oraz uczestniczyłem w lekcji przyrody. Po lanchu  wyruszyliśmy zwiedzać miasto. Wieczorem mogłem lepiej poznać rodzinę, u której mieszkałem. Następnego dnia uczestniczyliśmy w różnych zajęciach prowadzonych w szkole „Vasil Levski”. Kolejne dni zwiedzaliśmy: piękne, stare miasta  Złotograd i Plodiv oraz klasztor w Kardzhalin i grobowiec w Alexandrovo.

Pobyt w Haskovie był wielką przygodą mojego życia, poznałem tam wspaniałego przyjaciela Gunera i jego rodzinę. Choć byłem tak daleko od swojego domu, czułem się tam bardzo dobrze.

BARTOSZ CZELADKA

kL VIC