Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Socrates Comenius

Spis treści
Socrates Comenius
Strona 2
Strona 3
Strona 4
Wszystkie strony

Więcej informacji o projekcie znajdziesz pod adresami: Comenius - aktualności oraz Comenius - historia działalności

 

 

Image 

Uczestnicy spotkania na Malcie

 W latach 2008-2010 nasza szkoła uczestniczy w programie Comenius. Tytuł projektu, który realizujemy to „The world watched by the children” („Świat w oczach dziecka”).

Szkoły biorące udział w projekcie “The world watched by the children”:

  • Bułgaria - Primary School “Ivan Vazov”
  • Grecja - New Pella Primary School (szkoła koodynująca Projekt)
  • Malta - Theresa Nuzzo School
  • Polska - Szkoła Podstawowa nr1 w Gniewkowie
  • Rumunia - Scoala cu clasele I-VIII “Ion Creanga”
  • Włochy - Direzione Didattica Statale di Loreto Aprutino
  • Włochy - Istituto Comprensivo Statale “G.Rossini”-Scuola Media “A.Colocci.”

           

 

 

 

 

 W roku szkolnym 2008/2009 przeprowadzonych zostało wiele działań w ramach projektu. Tematyka była bardzo różnorodna, ale skupiała się wokół nadrzędnego celu: poznania kultury krajów partnerskich oraz zaznajomienie naszych partnerów z naszą kulturą regionalną. W tym roku szkolnym odbyły się cztery wizyty partnerskie mające na celu wymianę doświadczeń i materiałów związanych z projektem. Spotkania te miały miejsce kolejno we Włoszech (Loreto Aprutino), Bułgarii (Vidin) i Rumunii (Satu Mare). Nasza szkoła była gospodarzem czwartego spotkania partnerskiego w maju 2009r. Produktem końcowym, nad którym szkoły pracowały cały rok szkolny jest gra edukacyjna TRIVIAL PURSUIT BOARD GAME.

W obecnym roku szkolnym 2009/2010 tematyka projektu związana jest z ekologią, ochroną środowiska i recyklingiem. Odbyło się już jedno ze spotkań partnerskich – na Malcie. Kolejne dwa będą miały miejsce w 2010r.: w marcu we Włoszech (Ancona) i w maju w Grecji (Nea Pella).

Image
Wizyta w Polsce -Toruń.


 

Galeria

Ostatnio dodane