Styczeń / luty

STYCZEŃ

1. W czasie zajęć świetlicowych kontynuowaliśmy ogólnopolską akcję ,,Cała Polska czyta dzieciom’’

2. Zorganizowano konkurs na najciekawszy strój karnawałowy.

3 .Prowadzono zabawy ruchowe przy muzyce- ,,gorące krzesła’’, taniec z balonami, taniec na gazecie.

4. Realizowano zajęcia w ramach programu pt ,,Poczuj się bezpiecznie’’:

-bezpieczeństwo w czasie podróży,

-bezpieczny Internet,

-bezpieczeństwo w drodze.

5.Przeprowadzono konkurs wiedzy o Polsce i najbliższej okolicy.

6.W czasie ferii uczniowie naszej świetlicy wchodzący w skład grupy sportowej uczestniczyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców odnosząc sukcesy.

Chłopcy zajęli I i V miejsce, natomiast dziewczęta I miejsce w turnieju.

Świetlicę reprezentowali: Dawid Łuba, Przemysław Łuba, Mikołaj Joachimiak, Filip Książkiewicz, Bartosz Szulczewski, Mateusz Leśniewski, Weronika Kotowska, Weronika Zielska.

LUTY

1. Zorganizowano konkurs plastyczny ,,Jak spędziliśmy ferie zimowe’’.

2. Przypomniano  zasad bezpieczeństwa w czasie dojazdów do szkoły oraz w czasie zabaw zimowych.

3. Wykorzystywano komputerowe programy edukacyjne znajdujące się w zasobach świetlicy:

a) program muzyczny ,,karaoke’’ – konkurs piosenki indywidualnej i zbiorowej

b) program matematyczny

c) gry zręcznościowe

4. Odbyła się projekcja filmów i bajek podczas których uczniowie uczyli się prawidłowego zachowania podczas seansu w kinie i teatrze.

5. Dzieci miały możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań i pasji poprzez prezentacje własnych zbiorów, odgrywanie scenek pantomimicznych.

6. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat pozytywnego spędzania czasu wolnego.