Wrzesień /październik 2010

Wrzesień /październik 2010
Strona 2
Wszystkie strony

- Jak co roku na początku roku szkolnego zapoznajemy młodszych uczniów, a starszym przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie oczekiwania na autobus. Omawiamy regulaminy: świetlicy, ucznia dojeżdżającego, korzystania z komputerów.

- Dzieci zostały zaangażowane do prac organizacyjno – porządkowych. Ich zadaniem było: oklejanie pudełek kolorowym papierem, bibułką oraz krepą metodą wydzieranki. Pudełka te mają pomóc w uporządkowaniu prac i gier w świetlicy.

- Powstała galeria prac dzieci świetlicy, w której znalazły się prace plastyczne o tematyce jesiennej oraz inne wytwory:

• ludziki z kasztanów i  żołędzi, zwierzątka leśne z gliny, grzyby, drzewa, krzaki z liści,
  • bukiety z liści,
  • prace wykonane techniką: wyklejania konturu liścia plasteliną, wypełniania metodą wydzieranki, malowania farbami, odbijania liści przy pomocy kredek, pieczątek z warzyw i owoców.

Bardzo dużo emocji wzbudziła technika malowania krajobrazów jesiennych pieczątkami zrobionymi z warzyw i owoców.

- Prace dzieci ze świetlicy prezentowane były również na gazetce znajdującej się przy wejściu do szkoły.

- Chodziliśmy na spacery gdzie zbieraliśmy dary jesieni: liście, żołędzie, kasztany.

- Wykorzystując ostatnie ciepłe dni bawiliśmy się na boisku szkolnym, dzięki wspólnej zabawie dzieci lepiej poznały się oraz przypomniały zasady zachowania się na boisku szkolnym.