Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Święta Bożego Narodzenia w SP1

Wigilijne spotkanie   w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie 

Tradycyjnie, jak co roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie odbyło się spotkanie wigilijne. Boże Narodzenie jest najlepszą okazją, by zaprosić do wspólnego świętowania, wspólnej zabawy oraz tworzenia życzliwych relacji między rodzicami, uczniami i nauczycielami. Celem  tegorocznego spotkania wigilijnego było poznanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i powitania Nowego Roku w różnych miejscach na świecie.

Szkoła miała zaszczyt gościć m.in.  Zastępcę  Dyrektora Wydziału Pedagogicznego Kuratorium w Bydgoszczy p. Jolantę Metkowską, Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Janusza Kozłowskiego, Starszego Wizytatora p. Beatę Wasilewską Starszego Wizytatora Wojciecha Gliwińskiego,  Nadleśniczego Gniewkowa p. Stanisława  Słomińskiego p. Tomasza Łosiakowskiego, zastępcę Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej  p. Artura Przybylskiego,  Radę Rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników  szkoły

Uroczystość została rozpoczęta wniesieniem przez harcerzy „Betlejemskiego Światełka Pokoju” i przekazania go społeczności szkoły .

Następnie uczniowie wprowadzili nas w klimat Świąt obchodzonych w Polsce, Japonii, Chinach, Grecji, Rumunii,  Włoszech , Peru i Holandii.

Nie zabrakło również wspólnego śpiewania kolęd. Tym razem uczniowie śpiewali nie tylko kolędy polskie,  ale i kolędy śpiewane po rumuńsku, włosku, peruwiańsku i holendersku.  Potrzymaniem wspaniałego świątecznego nastrój była inscenizacja Jasełka.

W galerii dostępne są zdjęcia z uroczystości..

 

Galeria

Ostatnio dodane