Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Harcerze na rowerach

Harcerze na rowerach 

Harcerze ze Szczepu  ZHP im. J.Bema i S. Petofiego   w Gniewkowie uczestniczyli we wrześniu w III Powiatowym Rajdzie Rowerowym Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej  w Rojewie . W rajdzie uczestniczyli harcerze z całego powiatu Inowrocław . Nie zabrakło harcerzy z Gniewkowa, Inowrocławia, Złotnik Kuj , Jaksic, Wierzchosławic , Rojewa . W ciągu dwóch dni pokonaliśmy około 80 km. Trasa pierwszego dnia wiodła z Rojewa do Liszkowa. W Rojewie uczestniczyliśmy we  Mszy św. oraz zostały poświęcone rowery uczestników rajdu .Wieczorem nie zabrakło harcerskiego ogniska .W drugim dniu pokonaliśmy trasę około 30 km. poznając Miejsca Pamięci Narodowej w Gminie Rojewo. Na trasie wysłuchaliśmy historii kościoła w Płonkowie, Glinnie Wielkim   oraz o męczeńskiej śmierci księdza Mariana Skrzypczaka .   

hm. E.Olszewska

 

W galerii  w dziale ZHP dostępna fotorelacja z rajdu
 

Galeria

Ostatnio dodane