Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Pomoc dla powodzian

Spis treści
Pomoc dla powodzian
Strona 2
Wszystkie strony

AKCJA „POMOC DLA POWODZIAN” – PODSUMOWANIE

W dniu 22.09.2010 roku nasza szkoła przyłączyła się do pomocy uczniom, których domy oraz  szkoły zostały zalane podczas tegorocznej powodzi. Pomoc została skierowana do uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Sandomierzu.Image

Tak dramatyczne wydarzenia opisywała lokalna prasa:

„Była środa 19 maja, kiedy do prawobrzeżnej części Sandomierza zaczęła wdzierać się woda. Grzegorz Socha, dyrektor szkoły podstawowej nr 3 przy ul. Flisaków, był w pracy już o 5 nad ranem. Z panem woźnym i wuefistą, który chwilę wcześniej odwiózł na bezpieczną stronę miasta swoich rodziców, ratowali, co się da. - Na drugie piętro wynosiliśmy dzienniki, arkusze ocen, mapy, plansze, komputery, karty uczniów z gabinetu pielęgniarki, archiwum - wylicza dyrektor. Inni nauczyciele nie mogli pomóc - most na Wiśle był już zamknięty. 

Podobną walkę toczyło sąsiadujące z "trójką" Gimnazjum  nr 2. Akcję ratunkową prowadzili dyrektor i pani od niemieckiego. - Chcieliśmy ocalić jak najwięcej. Ale to wszystko działo się tak nagle. Przyszła do mnie roztrzęsiona pani woźna z płaczem, że musi ratować swój dom. Mówię: "Pani Zosiu, niech pani ucieka" - nie kryje emocji dyrektor Kazimierz Krzelowski. Około godz. 9 uciekać musieli już wszyscy, dyrektor zdążył tylko jeszcze wyłączyć gaz i prąd. 

Galeria

Ostatnio dodane