Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

IV Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej i Harcerskiej

ROZŚPIEWANE DRU¯YNY

Dnia 20 marca 2010 18 G Z „Krasnale”, 138 DH im. J. Korczaka i 13 DH im M. Curie –Skłodowskiej działające w Szczepie Harcerskim im. J. Bema i S. Petofiego w Gniewkowie uczestniczyły w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Skautowej i Harcerskiej, który odbywał się w Jaksicach.

Festiwal jest organizowany przez Hufiec Inowrocław im A. Kamińskiego. Uczestniczyły w nim drużyny powiatu inowrocławskiego. Popisy muzyczne oceniało jury, które jak co roku miało trudne zadanie.

Druhny i druhowie wkładają wiele pracy w przygotowanie swoich występów i opracowują je z dużym zaangażowaniem.

Zgodnie z regulaminem każda z drużyn Szczepu działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie przygotowała swoje popisy wokalne w kategorii zespołowej jak i wykonawców indywidualnych. Brać   w szarych mundurach z werwą i animuszem  przedstawiła piosenki  „Stokrotka”, ”Szara Lilijka” wzbogacając je opracowaną w drużynach  choreografią. Za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami zgromadzonych gości. Wśród nich byli p. S. Szeliga wicestarosta Inowrocławia, przedstawiciele Władz Samorządowych gminy Jaksice .

W kategorii Gromad Zuchowych za  wykonanie  piosenki „Stokrotka” gniewkowskie  „Krasnale” zdobyły I miejsce. Drużyny Harcerskie w  kategorii zespołowej zostały nagrodzone wyróżnieniami.

Uczestnicy festiwalowych zmagań z dumą odebrały nagrody z rąk Komendantki Hufca Inowrocław.

Do udziału w festiwalu drużyny przygotowali: phm M. Świderska, pwd A. Pułaczewski, hm M. Nowicka całość przygotowań koordynowała Komendant Szczepu Harcerskiego w Gniewkowie hm E. Olszewska.

Fotorelacja tu: Jaksice 2010

 

Galeria

Ostatnio dodane