Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Polski Wrzesień 1939. Pamiętamy.

Spis treści
Polski Wrzesień 1939. Pamiętamy.
Strona 2
Wszystkie strony

Wrzesień 2009 roku jest czasem szczególnym. Mija właśnie 70- ta rocznica agresji Niemiec na Polskę, która to napaść rozpoczęła II wojnę światową. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie - szkole noszącej imię Wojska Polskiego otwarta została wystawa - „Zapisani na historii kartach”. Wystawa ta odwołuje się do pamiętnych, heroicznych epizodów kampanii wrześniowej, przypomina najważniejsze jej wydarzenia i przywołuje bohaterów tamtych dni.

Prezentowana ekspozycja powstała ze zbiorów pana Mariana Radeckiego - miłośnika i znawcy regionalnej historii, który również żywo interesuje się II wojną światową. Oprawę plastyczną wystawy przygotowała pani Beata Kwiatkowska. Dzięki tej wyjątkowej ekspozycji młodzież naszej szkoły ma możliwość pogłębienia swej wiedzy o czasie tym dokonanym, lecz na zawsze zapisanym w naszej zbiorowej, polskiej świadomości.

Twórcom wystawy pięknie dziękujemy. 

Galeria

Ostatnio dodane