Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Koncert Filharmonii Pomorskiej w Szkole Podstawowej nr 1.

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie od wielu lat współpracuje z Filharmonia Pomorską.

Co miesiąc odbywają się w placówce koncerty. Każdy z nich ma inną tematykę.

Styczniowe spotkanie z artystami filharmonii było poświęcone tańcom – wszak mamy karnawał. Uczniowie poznali tańce  latyno-amerykańskie.  Popisy tancerzy w  cha-chy, czy tangu uczniowie nagrodzili brawami.  Mieli możliwość poznania kroków podstawowych tańców, co czynili z dużym zaangażowaniem.

Edukacja muzyczna podczas koncertów Filharmonii Pomorskiej jest uzupełnieniem lekcji muzyki w szkole. Podczas nich uczniowie poznają instrumenty muzyczne, poznają specyfikę pracy artystów – muzyków. Rozbudzane są zainteresowania muzyką –jako jedną z dziedzin sztuk pięknych.

 

Fotorelacja: na koncercie

 

Galeria

Ostatnio dodane