Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Sprzątanie świata

Dnia 18 września uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły wzięli udział w akcji "sprzątania świata" na ulicach i uliczkach Gniewkowa..

 Image

 

Fotorelacja do wglądu tu...sprzątanko

Sprawozdanie  z  udziału  w  akcji  ,,Sprzątanie  świata-Polska  2009”

18  września  2009 r. po  raz  kolejny  uczniowie  SP  nr  1  w Gniewkowie uczestniczyli  w akcji ,, Sprzątanie   świata ”.

O  godz. 13.45  w teren  wyruszyło 44 uczniów wraz z  opiekunami. Wszyscy  pamiętając  o  zasadach bezpieczeństwa, zaopatrzeni w plastikowe  worki  i  rękawiczki  zbierali  śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej (w kierunku Michałowa), ulicy Zajeziernej i  w  lesie gniewkowskim. W ciągu ok. 2 godz. udało się zapełnić wiele worków. Zdajemy  sobie sprawę z tego, że przyroda potrzebuje naszej pomocy i konkretnego działania. Wiemy jakim skarbem natury są lasy. Otaczamy je troską by trwały jako element piękna i bogactwa Ziemi. Chcemy być przyjaciółmi Ziemi i dlatego z poczuciem odpowiedzialności co roku promujemy tę pożyteczną akcję.

Przed akcją odbywały się pogadanki z dziećmi zmierzające do pozyskania jak największej liczby uczestników ,,Sprzątania świata”, uświadamiające wpływ codziennych działań na środowisko. Na terenie szkoły zorganizowana została wystawa plakatów pt. ,,Podejmij działania na rzecz Ziemi”. Przeprowadzono zajęcia promujące recykling oraz używanie produktów z recyklingu. Odbędą się również pogadanki na temat oszczędności wody i energii elektrycznej.

 

Henryka Kłosowska

 

 

 

Galeria

Ostatnio dodane