Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Turniej BRD - etap wojewódzki

Eliminacje wojewódzkie - 32. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Dnia 16 maja 2009 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego we Włocławku  odbyły się eliminacje wojewódzkie w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na tym etapie spotkało się 6 najlepszych drużyn (po dwie najlepsze drużyny z trzech okręgów - bydgoskiego, toruńskiego i włocławskiego) województwa kujawsko - pomorskiego. Uczniowie z sześciu szkół podstawowych i sześciu gimnazjalnych rywalizowali w czterech konkurencjach. Młodzi rowerzyści rozwiązywali test dotyczący wiedzy o ruchu drogowym połączony ze sprawdzaniem wiedzy i umiejętności związanej z udzielaniem I pomocy przedmedycznej w razie wypadku.  Następnie trzyosobowe drużyny uczniowskie rywalizowały na torze przeszkód rowerami typu składak i góral, gdzie musieli pokonać 9 specjalnie przygotowanych przeszkód. Po czym na mini miasteczku ruchu drogowego uczestnicy turnieju wybierali trasę dojazdu do rozlokowanych punktów kontrolnych tak, aby dotrzeć do nich zgodnie z przepisami drogowymi. Swoją sporą wiedzę i umiejętności musieli również udowodnić komisji podczas omawiania i wykonywania zadań dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawody miały bardzo wyrównany przebieg. Drużyna SP1 Gniewkowo została brązowym medalistą mistrzostw województwa. Spory sukces odniósł kapitan zespołu - Łukasz Bańczyk, który wygrał klasyfikację indywidualną.Oto pełne wyniki końcowe w kategorii szkół podstawowych :

 

1. SP Więsławice
2. SP 11 Włocławek
3. SP 1 Gniewkowo
4. SP Wałdowo
5. SP Łasin
6. SP Szabda

Indywidualnie:

1. Łukasz Bańczyk (SP Gniewkowo)
2. Arkadiusz Ormiński (SP Więsławice)
3. Jakub Kacprzyk (SP 11 Włocławek)

 

 

  Opiekun drużyny - Tomasz Palacz

Fotorelacja dostępna w galerii BRD 2009...

 

Galeria

Ostatnio dodane