Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Turniej BRD - etap okręgowy

Dnia 25 kwietnia 2009 w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie odbyły się eliminacje okręgowe w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na tym etapie spotkali się zwycięzcy powiatów bydgoskich. Uczniowie z siedmiu szkół podstawowych i siedmiu gimnazjalnych rywalizowali w czterech konkurencjach. Młodzi rowerzyści rozwiązywali test dotyczący wiedzy o ruchu drogowym połączony ze sprawdzaniem wiedzy i umiejętności związanej z udzielaniem I pomocy przedmedycznej w razie wypadku.  Następnie trzyosobowe drużyny uczniowskie rywalizowały na torze przeszkód rowerami typu składak i góral, gdzie musieli pokonać 10 specjalnie przygotowanych przeszkód. Po czym na mini miasteczku ruchu drogowego uczestnicy turnieju wybierali trasę dojazdu do specjalnych punktów kontrolnych tak, aby dotrzeć do nich zgodnie z przepisami drogowymi. Swoją sporą wiedzę i umiejętności musieli również udowodnić komisji podczas omawiania i wykonywania zadań dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawody miały bardzo wyrównany przebieg. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła drużyna SP1 Gniewkowo przed drużyną z Wałdowa. W kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna  z Koronowa przed Gimnazjum  Janikowo. Właśnie te zespoły będą reprezentować okręg na finałach wojewódzkich we Włocławku. Organizacja turnieju była sporym przedsięwzięciem, które bez pomocy wielu pracowników szkoły, wsparcia ze strony Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz WORD-u nie udałoby się sprawnie zorganizować.

 

Fotorelacja dostępna w galerii BRD 2009...

 

Galeria

Ostatnio dodane