Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Uczniowie klas piątych rywalizowali w turnieju „Postaw na zdrowie”

Nasza szkoła realizuje Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”, który jest współorganizowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności. Program ten promuje zdrowe odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Koordynatorką programu jest Anna Pęczkowska - nauczycielka wychowania fizycznego. Pod jej kierunkiem 8 maja 2019 r. w ramach programu „Trzymaj Formę” został zorganizowany turniej „Postaw na zdrowie”. W zabawie wzięły udział klasy: 5a, 5b, 5c, 5d i 5e.

Na początku uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Następnie rywalizowali ze sobą w czterech konkurencjach. Pierwszą z nich był quiz dotyczący zdrowego stylu życia. Kolejna konkurencja – rozwiązanie krzyżówki z hasłem. Następnie dzieci wzięły udział w zmaganiach sportowych, gdzie musiały wykazać się sprawnością fizyczną. Ostatnią konkurencją była zabawa „Wiem co jem”. Polegała ona na rozpoznaniu z zasłoniętymi oczami podanych do posmakowania owoców i warzyw.

Podczas turnieju panowała gorąca, radosna atmosfera. Każdej konkurencji towarzyszyły niezwykłe emocje. Uczniowie poszczególnych klas gromkim kibicowaniem zagrzewali do walki swoje drużyny. Każde zadanie wzbudzało żywe zainteresowanie uczestników i publiczności.

Uczestnicy turnieju dowiedli, że nieobce są im zasady zdrowego stylu życia i nie pozostaje nic innego, jak zdobytą wiedzę wprowadzić w praktyce. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, a każdy z uczestników został poczęstowany jabłkiem.

Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę pełni w naszym życiu podejmowanie aktywności fizycznej oraz zdrowa, zbilansowana dieta. Pozostaje mieć nadzieję, że choć część osób zechce stosować się do zasad do zdrowego stylu życia.

 

Galeria

Ostatnio dodane