Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Powiatowy Turniej w szachach dla dzieci i młodzieży szkolnej w Tucznie

Dn. 07 maja 2019r. w Tucznie odbył się Powiatowy Turniej w szachach dla dzieci i młodzieży szkolnej w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I - III, uczniów klas IV - VI oraz uczniów klas VII - VIII, III Gim.. Szkołę Podstawową nr 1 w Gniewkowie reprezentowało grono dziewięciu szachistów z klasy V c mającej 1 godzinę w tygodniu zajęć szachowych w ramach przedmiotu oraz dzieci z klas Vg, Vh uczęszczające na kółko szachowe w SP1, jak również byli uczestnicy zajęć szachowych odbywających się jeszcze 2,5 roku temu cyklicznie w MGOKSiR Gniewkowo z klas VIa, VIIId (obecnie niestety brakuje takich zajęć w ofercie kulturalno-sportowej tej placówki).

Na wyróżnienie zasługuje wynik ucznia klasy Vg Wiktora Marczewskiego, który podzielił miejsce 3 - 4 (na 27 zawodników) zdobywając swoją pierwszą w życiu statuetkę oraz nagrodę rzeczową w turnieju szachowym.

Wielkie brawa dla organizatorów, którzy już kolejny rok przygotowują wzorcowo ten turniej pomagając w rozwoju królewskiej gry w powiecie inowrocławskim.

Fotorelacja z turnieju: Tuczno 2019

Opiekun

Tomasz Palacz

 

Galeria

Ostatnio dodane