Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt

UCZENNICE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 IM. WOJSKA POLSKIEGO W GNIEWKOWIE PO RAZ TRZECI MISTRZYNIAMI POWIATU W KOSZYKÓWCE!

14 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wojska Polskiego w Gniewkowie odbył się finał Mistrzostw Powiatu Inowrocławskiego Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt. W turnieju wzięły udział trzy drużyny:
- Szkoła Podstawowa nr 5 z Inowrocławia
- Szkoła Podstawowa z Kościelca
- Szkoła Podstawowa nr 1 z Gniewkowa

Po emocjonujących rozgrywkach zdecydowanie najlepsze i bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Gniewkowa, które znaczną przewagą pokonały rywalki:

- Gniewkowo-Inowrocław 67 : 34

- Gniewkowo-Kościelec 76 : 3

Miejscową szkołę reprezentowały uczennice z klasy sportowej 3e w składzie: Joanna Biazik, Oliwia Bolinska, Barbara Brzezińska, Aleksandra Dombek, Maja Giemza, Oliwia Mirus, Natalia Mołoń, Paula Stronikowska, Weronika Wysocka. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Barbarę Brzezińską. Wyróżnienie otrzymała również Oliwia Bolinska. Sukces zespołu jest tym większy, że dziewczęta tytuł Mistrza Powiatu otrzymały po raz trzeci. Drużynę do zawodów po raz kolejny przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego Anna Pęczkowska. Dziewczęta awansowały do zawodów wojewódzkich.


 

Galeria

Ostatnio dodane