Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA


„Prawdziwy zamiar przyjaciół Konstytucji,

by zrobić Polskę niepodległą i rządną”

Hugo Kołłątaj

29 kwietnia 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie uroczystą akademią uczcili 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 MAJA. Młodzi artyści pięknie recytowali wiersze poetów polskich mówiące o miłości do Ojczyzny. W przystępny sposób przedstawili historię uchwalenia nowoczesnej jak na XVIII wiek konstytucji- ustawy rządowej, która  przetrwała w tradycji jako ukoronowanie starań patriotów polskich o uratowanie Ojczyzny, była przejawem mądrości i rozwagi ówczesnych Polaków oraz ratunkiem dla upadającej Rzeczypospolitej szlacheckiej. Informacje historyczne przeplatane były śpiewem patriotycznych piosenek.

Ewa Pińska


 

 

Galeria

Ostatnio dodane