Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Ślubowanie klas pierwszych i klas „0”

29 października 2013r. miało miejsce ważne szkolne wydarzenie – uczniowie klas pierwszych i klas  „0” zostali uroczyście przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewkowie.

Tego dnia dzieci ubrane w świąteczny galowy strój z tarczą, w biretach na głowach, w obecności rodziców, nauczycieli, zgromadzonych gości oraz starszych uczniów, starały się udowodnić, że są gotowe wejść do społeczności szkolnej.

Program artystyczny, przygotowany przez p. A.Górską, E.Kucharską, A.Cięgoturę, J.Orzeł,  M.Siewkowską, M.Gremplewską, K.Pankowską, St. Fijałek  nawiązywał do szczególnej twórczości poety – Juliana Tuwima, ponieważ rok 2013 został ogłoszony Jego rokiem. Najmłodsi uczniowie w sposób wyśmienity zaprezentowali wybrane wiersze tego poety. Uczniowie pokazali swoje zdolności recytatorskie, grę aktorską oraz umiejętności wokalne. Wykazali się dużą znajomością utworów Juliana Tuwima. Zdali, więc świetnie swój pierwszy ważny egzamin.

Po prezentacji, przyszedł czas na najważniejszą chwilę. W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszoklasiści i przedszkolaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawić radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor Dorota Gliwińska dokonała pasowania  kandydatów  na uczniów naszej szkoły.

Następnie uczniowie kl. V d przygotowani przez p. Ewę Szulc raz p. Dariusza Wojciechowskiego, swoim występem promowali akcję „ Stop zwolnieniom z WF-u”. Zachęcali wszystkich do przyłączenia się do niej. Sport to najlepsza inwestycja, która będzie się zwracać przez długie lata – dzięki niej dzieci będą zdrowsze, sprawniejsze i   szczęśliwsze.

Rada rodziców oraz zaproszeni goście podczas niniejszej uroczystości obdarowali  uczniów  miłymi upominkami.

Udział  w  ślubowaniu kl. I i „0” wzięli szczególni goście z tureckiego miasta Nide, przebywający w naszej szkole w ramach realizowanego projektu Comenius – Regio; komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu Artur Przybylski oraz  Dowódca Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławu płk. Marek Wawrzyniak ,który zapoczątkował współpracę z naszą szkołą w związku z imieniem naszej szkoły.

Po zakończeniu uroczystości, klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami.

Ten dzień długo pozostanie wszystkim w pamięci.

Pierwszakom i przedszkolakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

zdjęcia: ślubowanie

Stanisława Fijałek

 

Galeria

Ostatnio dodane