Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

TYDZIEŃ LOGOPEDYCZNY

W dniach od 23–30.09.2015 roku obchodziliśmy w naszej szkole „Tydzień logopedyczny”, którego tematem przewodnim była pomoc rodziców w terapii logopedycznej swoich dzieci. Akcja ta przygotowana została i przeprowadzona przez pracujące w naszej szkole p. Joannę Gmaj-Murawską – logopedę oraz p.Annę Bromkę-Sadowską – pedagoga. Z tej okazji wszyscy mogli zapoznać się z treścią plakatów, które  wywieszone były w budynku szkoły. Chętni i zainteresowani rodzice wzięli również udział w spotkaniu pt.: „Domowa terapia logopedyczna – jak pomagać dziecku?”. W części wykładowej spotkania zgromadzeni rodzice dowiedzieli się jak ważną rolę pełnią jako domowi terapeuci, jak poprowadzić ćwiczenia utrwalające w domu, aby przynosiły one pożądane efekty, na co zwrócić szczególną uwagę, a także jak motywować swoje dzieci do utrwalania prawidłowej wymowy w domu. W części praktycznej spotkania każdy uczestnik miał okazję osobiście zapoznać się z ćwiczeniami artykulacyjnymi i samodzielnie wykonać ćwiczenia języka, warg i podniebienia miękkiego, te same, które ćwiczyć trzeba z dzieckiem w domu. Spotkanie zakończyła dyskusja, prowadząca udzieliła odpowiedzi na pytania. Zebrani otrzymali również materiały informacyjne. Również dzieci w szkole przez cały tydzień na zajęciach terapii logopedycznej, pod nadzorem pani logopedy, zapoznawały się z ćwiczeniami aparatu artykulacyjnego oraz przygotowywały pomoce logopedyczne do ćwiczeń w domu.

Joanna Gmaj-Murawska

Anna Bromka-Sadowska

Fotorelacja tu: „Tydzień logopedyczny”

 

Galeria

Ostatnio dodane