Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Wizyta delegacji z Turcji w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie –zakończenie projektu Regio

W Gniewkowie w dniach 24-29 czerwca 2013 r  miało miejsce ostatnie spotkanie partnerów projektu Comenius –Regio 2011-2013 „Extra curricula activities at schools”. Turecką delegację reprezentowali „Harun Kaya, Sabri Erfırat., Fatih Aydin.

Ważną rolę odgrywała praca projektowa. Miała ona na celu ewaluację projektu oraz podsumowanie dwuletniej pracy nad projektem . Tureccy gości mieli okazję uczestniczyć w zajęciach pozalekcyjnych organizowanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Gniewkowie, obejrzeli filmy o zajęciach: Kółka szachowego  oraz Kółka Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku szkolnego.

Goście z Turcji zaproszeni zostali przez komendanta Artura Przybylskiego  do Powiatowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu , gdzie mieli okazję zaobserwować pracę straży pożarnej w Polsce. Wizyta ta upłynęła w miłej i przyjaznej atmosferze ,a goście  obdarowani zostali przez komendanta upominkami i gadżetami promocyjnymi Straży Pożarnej. Historię Inowrocławia , walory uzdrowiska , pracę Samorządu przybliżył gościom Przewodniczący Rady Miejskiej Inowrocławia p. Tomasz Marcinkowski . Następnie goście zwiedzili inowrocławskie solanki , muzeum solnictwa.

Delegacja z Turcji zwiedziła także szereg  miejsc o znaczeniu historycznym i  kulturowym; Toruń, Bydgoszcz, Biskupin.

Była  to wizyta finalna, wieńcząca dwa lata ciężkiej pracy! Praca projektowa  była  okazją do wymiany doświadczeń oraz zawarcia nowych znajomości zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

E.Olszewska

więcej zdjęć: na wizycie

 

Galeria

Ostatnio dodane