Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Styczniowa wizyta w Sivas

W dniach 13-20 stycznia delegacja z Gniewkowa uczestniczyła w kolejnym spotkaniu partnerskim w ramach projektu Comenius Regio.

Spotkanie odbyło się w tureckiej miejscowości Sivas. Tym razem Gniewkowo reprezentowała pięcioosobowa grupa z SP nr 1: dyrektor szkoły Dorota Gliwińska, wice-dyrektor Elżbieta Olszewska oraz nauczyciele Paweł Skrajny, Joanna Gmaj-Murawska i Tomasz Palacz. Celem spotkania było omówienie dotychczasowej pracy projektowej ukierunkowanej szczególnie na zajęcia pozalekcyjne odbywające się na terenie partnerskich miast, wymiana materiałów będących efektem tej współpracy, zapoznanie się z funkcjonowaniem szkół tureckich oraz wytyczenie zadań do dalszej współpracy.

Nauczyciele z Gniewkowa powitani zostali przez władze miasta oraz dyrektorów szkół, które zwiedzili. Były to szkoły: podstawowa, liceum i szkoła specjalna. Goście uczestniczyli w przedstawieniach i prezentacjach muzycznych, teatralnych i tanecznych przygotowanych przez tamtejszych uczniów i ich nauczycieli. Jednym z ważniejszych punktów programu tej wizyty był udział w konferencji przygotowanej na tamtejszym Uniwersytecie, gdzie grupa gniewkowska wystąpiła z prezentacją multimedialną i zaprezentowała ofertę zajęć pozalekcyjnych odbywających się na terenie Gniewkowa. Relacja z konferencji i wywiad z przedstawicielami naszego miasta transmitowane były w tamtejszej lokalnej telewizji.

Wizyta była również okazją do umocnienia przyjaźni między partnerskimi miastami, a także zapoznania się ze wspaniałą kuchnią turecką i bogatą kulturą, odwiedzeniem niezwykłych miejsc w Sivas, chociażby takich jak meczet oraz zwiedzeniem przepięknej Kapadocji. Następne spotkanie projektowe odbędzie się już na wiosnę w Gniewkowie.

Fotorelacja tu: w Sivas


J. Gmaj-Murawska

 

Galeria

Ostatnio dodane