Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewkowie

Wizyta partnerów z Turcji.

W dniach 10 – 16 października w naszej gminie odbyło się kolejne już spotkanie zorganizowane na potrzeby projektu Comenius Regio. Gmina Gniewkowo, Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji gościli przedstawicieli partnerów tureckich z miasta Sivas. Program wizyty obejmował zarówno spotkania poświęcone pracy projektowej, wymianę doświadczeń, jak i atrakcje mające na celu przybliżyć gościom kulturę i historię naszego regionu. Oprócz kontrolnych spotkań, na których dokonywano ewaluacji postępów oraz planowano dalsze działania, delegacja z Turcji zwiedziła szereg miejsc o znaczeniu historycznym, bądź kulturowym. Nasi partnerzy brali udział w spotkań, których celem było profilowanie rezultatów dotychczasowych prac nad projektem Comenius Regio. Goście z Sivas zostali zaproszeni przez burmistrza Gniewkowa na specjalną konferencję, która odbyła się we Władysławowie. Na tym spotkaniu, mieli okazję obserwować pracę Lokalnej Grupy Działania, spotkali się z przedstawicielami władz lokalnych oraz odbyli szereg rozmów na temat potrzeby udziału w szeroko rozumianych inicjatywach unijnych. W ramach bardzo zróżnicowanych wizyt, nasi goście zawitali m.in. do Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, bazyliki  w Licheniu, Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy czy Muzeum Powstania Warszawskiego. Program wizyty obfitował również w takie atrakcje kulturowe jak udział w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ślubowaniu klas pierwszych (SP 1) oraz koncercie lokalnych muzyków ( MGOKSiR ). Bogatsi o nową wiedzę oraz doświadczenie, nasi goście wrócili do swojej ojczyzny pełni entuzjazmu i chęci do dalszej pracy projektowej. Kolejne spotkanie w ramach akcji Comenius Regio już w styczniu, tym razem w Sivas Turcja).

więcej zdjęć: Regio-Gniewkowo

 

Galeria

Ostatnio dodane