Międzynarodowe spotkanie Regio

III spotkanie w ramach projeku Regio w Polsce

08.05-11.05 2012 r.

W ramach projektu unijnego Regio „ Zajęcia dodatkowe w szkole ‘’ gościła w Polsce delegacja z Sivas, z Turcji. Reprezentowali ją  :

Ömer Faruk Taştan

Murat Temir

Lütfi Keldal

Mustafa Demir

Ahmet Karaömeroğlu

Ahmet Hakan Hançer

Hakkı Değerli

Yurdanur Hançer

Fatih Aydin

Wizyta miała na celu obserwowanie efektów pracy uczniów podczas dodatkowych zajęć w szkole. Tureccy goście uczestniczyli w prestiżowej uroczystości szkolnej jaką jest : ,,Święto Szkoły”. Uczniowie przedstawili bogaty dorobek artystyczny i umiejętności zdobyte podczas zajęć tanecznych, muzycznych ,polonistycznych, logopedycznych i plastycznych. Beneficjenci obserwowali występy taneczne ( tańce polskie, tureckie i hiszpańskie ), prezentację multimedialną pt. ,,Nasza Szkoła w Europie” oraz bogatą scenografię plastyczną.

Ważnym punktem pobytu było spotkanie  w Urzędzie Miejskim z Burmistrzem Gniewkowa Adamem Roszakiem.

Wizyta miała również charakter pracy projektowej, podczas której omawiane były ankiety:

„ Survey on the reasons of failure” i „ The anxiety scale”. Przedstawiciel  delegacji  tureckiej Fatih Aydin`omówił prezentację pt.:System oświaty w Turcji.

W dalszej części spotkania projektowego p. kierownik Zespołu Administracyjnego Szkół w Gniewkowie, Beata Kowalska, omówiła prezentację pt:” Zajęcia pozaszkolne w gminie Gniewkowo”

W programie spotkania w Polsce było jeszcze zwiedzanie Pomorskiego Muzeum Wojska Polskiego w Bydgoszczy oraz Szymbarka,  Gdańska i Torunia.

Wizyta  przebiegała w miłej atmosferze, była świetną okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych przyjaźni.

Fotorelacja tu: Regio w Gniewkowie

Iwona Adamska